Co to superfoods?

Co to superfoods?

 

Superfoods można zdefiniować jako bogate w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, naturalne produkty żywnościowe, które są minimalnie przetworzone. Większa wiedza na temat żywienia oraz globalizacja pozwala nam na dostęp do wysokiej jakości produktów spożywczych z całego świata. W naszej ofercie Vitter Pure posiadamy następujące suplementy diety, które są zwyczajowo określane mianem superfoods:

– Acerola + Acai

– Chlorella + Spirulina

– Zielony Jęczmień

– Korzeń Maca

– Graviola

Najbardziej znany w naszej strefie geograficznej jest zielony jęczmień.  W linii Vitter Pure występuje zielony jęczmień, który zawiera w swoim składzie 100% sproszkowanych młodych pędów, które są najbogatsze w składniki odżywcze i błonnik.

Chlorella i spirulina są to algi bogate w mikro i makroelementy pozyskiwane przede wszystkim z Azji. Spirulina jest mikro algą naturalnie rosnącą w czystych, ciepłych wodach – jeziorach, rzekach, morzach i oceanach. Aby otrzymać najlepsze warunki do rozwoju spiruliny potrzebna jest optymalna temperatura oraz odpowiednie, duże nasłonecznienie. Chlorella jest rodzajem jednokomórkowych słodkowodnych alg, które naturalnie występują w Azji.

Acerola inaczej nazywana Malpigia granatolistna, czy wiśnia z Barbados, to naturalnie występujące małe drzewo w obu Amerykach. Owoce są bogate w witaminę C. Acerola suplement diety Vitter Pure jest standaryzowana na 25% zawartości witaminy C. Jagody Acai pochodzą z palmy o nazwie Euterpa Warzywna, wywodzącej się pierwotnie z terenów tropikalnych Ameryki Południowej, jednak obecnie można ją znaleźć w strefie międzyzwrotnikowej całego świata. Owoce wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej. W Amazonii stanowi 42% ogółu pożywienia mieszkańców dżungli.

Maca, inaczej Pieprzyca Peruwiańska, to roślina stosowana w ludowej medycynie Peru (od ok. 2000 lat). Jadalną część stanowi podziemny korzeń o wielkości ok. 2 – 5 cm. Oprócz wielu właściwości odżywczych, przypisuje się jej korzystne działanie na płodności i libido, dlatego też tysiące lat temu korzeń maca wykorzystywany był jako afrodyzjak.

Graviola, inaczej Flaszowiec Miękkociernisty, to gatunek małego drzewa pochodzącego z Ameryki Środkowej i Antyli. Surowcem jest kora, żywica, liście, korzenie, owoce i nasiona. Wszystkie części, a przede wszystkim owoce, stosowane są od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie południowoamerykańskiej.

Zobacz również

Showing all 4 results
Show per page

MASZ PYTANIA?

SZUKASZ PORADY?

ZAPYTAJ NASZYCH EXPERTÓW

Fatal error: Uncaught Error: Class 'MailPoet\Form\Widget' not found in /var/www/vitterpure.pl/public_html/wp-content/themes/materialwp-materialwp/template-porady.php:90 Stack trace: #0 /var/www/vitterpure.pl/public_html/wp-includes/template-loader.php(78): include() #1 /var/www/vitterpure.pl/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/var/www/vitter...') #2 /var/www/vitterpure.pl/public_html/index.php(17): require('/var/www/vitter...') #3 {main} thrown in /var/www/vitterpure.pl/public_html/wp-content/themes/materialwp-materialwp/template-porady.php on line 90
WordPress › Błąd

Witryna ma problemy techniczne.